„A "színes" energia: hidrogéntől az uránig” pályázat
A Kulturális és Innovációs Minisztérium által meghirdetett: „Tehetségközelben” – komplex tehetséggondozó programok támogatása című, NTP-TEHETSEG-24-0107 számon nyilvántartásba vett, „A "színes" energia: hidrogéntől az uránig” című pályázat 3 500 000 Ft támogatásban részesült.
A pályázatba18 tehetséges diák lett bevonva. A pályázati program több olyan fontos kérdésre keresi a választ, mint például:
- Felel-e az energiagazdálkodás az éghajlatváltozásért?
- Mit jelent a klímavédelem, globális felmelegedés?
- Mi az a karbon semlegesség és hogyan érhető el?
- Mi a zöldenergia?
- Hogyan számolható ki az ökológiai lábnyom?
A tervezett 2 napos tanulmányi út a pályázati programban kitűzött céloknak megfelelően élményszerű tapasztalás útján komplexen erősíti a diákok természettudományos, digitális és matematikai kompetenciáit, fejleszti önismeretüket, orientálja pályaválasztásukat.
Projekt időtartama:
- 2024.09.01. - 2025.08.31.
Partnerszervezetek:
- Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
A Tanreaktor meglátogatásának biztosítása, motiváció felkeltése, fenntartása, pályaorientáció. A nukleáris energiatermelés folyamatát a gyakorlatban láthatják a diákok, tapasztalatot szerezhetnek, a folyamatokat irányító, szabályozó informatikai berendezésekkel ismerkedhetnek meg - Energiatudományi Kutatóközpont
Energiatudományi Kutatóközpont (EK) működésének célja, hogy nemzetközi színvonalú alap-, alkalmazott- és fejlesztő tudományos kutatásokat folytasson a nukleáris energetika, a funkcionális anyagok és nanorendszerek, a környezetvédelem, energiatakarékosság és az energiabiztonság területeken. Az energetikai kutatások jövőbeli irányainak megismerése.